Hiv ve Aids ilaçları Kategorisi için

Ziagen İlacı

Cumartesi, Şubat 13th, 2010

İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü HIV ve Aids virüsü için geliştirilen ilaçlardan birisi de Ziagen ‘dir. Ziagen Oral Solüsyon 20mg/ml abakavir sülfat içermektedir. Ziagen Film Tablet ise 300mg abakavir bulunur. Bilmediğiniz İlaçları doktorunuza sormadan kesinlikle kullanmayınız.

Retrovir İlacı

Cuma, Şubat 12th, 2010

Hiv hastalığının tedavisi için kullanılan bir diğer ilaçta Retrovir ‘dir. Retrovir Kapsül 100mg, 100mg Zidovuvin içermektedir. Kapsül 250mg ise 200mg Zidovuvin içermektedir. Bu ilaçları sağlık danışmanınıza sormadan kullanmayınız.

Epivir İlacı

Perşembe, Şubat 11th, 2010

İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü Hiv hastalığının tedavisinde kullanılan bir diğer ilaçta Epivir ‘dir. Epivir 150mg Lamivudin içerir. Oral Solüsyon 10mg/ml
240 ml Lamivudin içermektedir. Bu ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Combivir İlacı

Çarşamba, Şubat 10th, 2010

Hiv Human Immunodeficieny Virus (İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü) hastalığını kontrol altına alabilmek için Combivir ilacı da tavsiye edilmektedir. Combivir ilacında 150mg lamivudin ve 300mg zidovudin içerir. Bu ilacı almadan önce mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

AZT Zidovudine, ZDV, Retrovir

Salı, Şubat 9th, 2010

AZT Zidovudine, ZDV, Retrovir ilacı HIV (İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü) virüsünün kendini eşlemesini yavaşlatan önemli 1 ilaçtır. AZT CD4 bağışıklık sistemi hücre sayısı 500′ün altına düşmüş HIV enfeksiyonu taşıyan yetişkinlerde ve 3 ayın üzerindeki çocuklarda başlangıç tedavisi olarak verilmektedir. Ayrıca AZT Zidovudine, ZDV, Retrovir ilacı anneden çocuğa HIV bulaşma riskini önlemek için kullanılır. Bunlar AZT terapisi için FDA tarafından onaylanan durumlardır. AZT tek başına yüksek potansiyel gösterebilecek 1 ilaç olarak gösterilmemektedir. Bu sebeple diğer anti-HIV ilaçları ile kombinasyon kurarak kullanılır.

AZT Zidovudine, ZDV, Retrovir Yan Etkileri :

Anemiye sebep olabilecek kemik iliği kaybı, lösemi (leukopenia), mide bulantısı, kaslarda zayıflama ve baş ağrısıdır.