Diyet ve Zayıflama Kategorisi için

Zihinsel Zayıflama Yöntemi

Cumartesi, Ekim 8th, 2011

Sağlık bilgileri makalelerimize Zihinsel Zayıflama Yöntemi ile devam ediyoruz. Bu yöntemin ana fikri zihinsel olarak kendimizi zayıflayacağına inanmak. Bir çok birey diyet ve spora zayıflamak için başlıyor. Fakat kendisinin zayıflayacağına inanmadığı için de bu başarısızlıkla sonuçlanıyor. Zihinsel zayıflama, kendinizi tamamen zayıflamaya hazırlamak ve hazırlık döneminin bitmesinin ardından da diyet döneminin başlamasıdır.

Zihinsel Zayıflama Yöntemi ile zayıflamanız o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken kendinizi zayıflayacağınıza inandırmak. Eğer bunu başarırsanız mutlaka olumlu etkilerini görürsünüz.

En Kolay Zayıflama Yöntemleri

Pazar, Eylül 4th, 2011

Çoğu kişinin kilolar arasında büyük sorunlar bulunmaktadır. Bu sağlık bilgileri yazımızda sizlerle en kolay zayıflama yöntemlerini paylaşacağız. İçtiğiniz su bardaklarını sayın. Su vücut için önemlidir ve günde 10 bardak suyun altına düşmemeye çalışın.

Şeker gerçekten uzak durulması gereken 1 besin. Eğer ben şekerden uzak duramam diyorsanız tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Her zaman hareket etmeye çalışın. Bunu günlük hayatta uygulamak istiyorsanız asansör kullanımını kesin.
(daha&helliip;)

Şeker hastalarının diyet listesi

Pazar, Temmuz 31st, 2011

Bu sağlık bilgileri makalesinde sizlerle Şeker hastalarının neler yemesi, neler yememesi ve diyet listesi hakkında bilgileri öğreneceğiz. Şeker Hastaları yaşamları boyunca yediklerine içtiklerine dikkat etmesi gerekir. Zira bu dengeyi sağlayamazlar ise şeker oranları yükselir veya düşer böylece sağlığınız tehdit altına girer. Günlük öğünler, üçü ana (kahvaltı, öğle ve ak­şam yemeği) ve üçü de ara (kuşluk, ikindi kahvaltı­sı ve gece yatma öncesi) öğün olmak üzere 6 par­ça halinde olacaktır; aşağıdaki örnek yemek liste­sinde belirtilen öğün saatlerine azami itina gösteril­melidir.
(daha&helliip;)

Stresi azaltan diyet

Cuma, Temmuz 15th, 2011

Kanald’ nin  Sağlık bilgileri sunduğu Doktorum programına konuk olan Dr.Gürkan Kubilay Stresi azaltan diyetini sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylece rahatlayarak kilo verebilirsiniz.

Sabah:

 • 1 bardak yeşil çay,
 • 1 dilim örgü peynir,
 • 2 dilim buğday ekmeği,
 • 5-6 adet yeşil zeytin,
 • 1 tatlı kaşığı bal yada pekmez,

(daha&helliip;)

1 ayda 10 kilo verdiren diyet

Pazar, Haziran 12th, 2011

Prof. Güner Öğünç bir söyleşisinde 1 ayda 10 kilo vermenin yollarını açıkladı. Verilen diyeti uygulayarak 1 ayda 10 kilo verebilirsiniz.Prof. Öğünç yaşam biçimi haline getirdiği beslenme sistemini ve uygulandığı takdirde b1 r ayda 10 kilo verdirecek formülünü aktardı:

 • Her sabah 05:00′de kalkıp yarım saat egzersiz yapıyorum.
 • Yaz-kış dinlenmeden bir saat yüzüyorum.
 • Kahvaltıda yarım litre yağsız süt içiyor, birkaç zeytinle yağsız peynir yiyorum.
 • Öğle yemeğinde haşlanmış sebze, yağsız yoğurt yiyorum.
 • Akşamları buharda pişmiş sebze, bir bardak taze sıkılmış meyve suyu.
 • Haftada bir kere buharda pişmiş balık yiyorum.
 • Zayıflamak isteyenler kesinlikle gazlı içeçeklerden uzak dursun.
 • Yaptığım tek yaramazlık kalbe iyi geldiği ve mutluluk verdiği için her gün bir adet çikolata yemek

Az kalori ile Uzun Yaşam

Çarşamba, Ağustos 25th, 2010

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırmaya göre ileriki yaşlarda alınan kalorilere dikkat ederek aylarca, hatta yıllarca uzatılabileceği ifade edildi. Proceedings of the National Academy of Sciences dergisindeki habere göre, düşük kalorili beslenmeye başlandıktan 2 ay sonra ömür uzatma etkisi görülmeye başlandı.
(daha&helliip;)

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Salı, Ağustos 24th, 2010

Sizinde bildiğiniz gibi sağlıklı bir yaşam istiyorsak yediklerimize içtiklerimize dikkat etmemiz gerekir. Bu yazımızda sizlere bağışıklık sistemini güçlendiren besinler hakkında bilgi vereceğiz. Aşağıda bağışıklık sistemini güçlendiren besinlerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vitamin A : Balık karaciğer yağı, karaciğer vücuda A vitamini sağlamaktadır.

Beta karoten (proVitamin A) : Havuç, ıspanak, kavun, kayısı vücuda A vitamini sağlamaktadır.

Vitamin B2 (Riboflavin) : Tüm hububat, yağsız et, süt, yumurta, karaciğer, kuru maya vücuda B2 vitamini sağlamaktadır.

Vitamin B6 (Pyridoxine) : Tüm hububat, yağsız et, süt, yumurta, karaciğer, kuru maya ve muz vücuda B6 vitamini sağlamaktadır.
(daha&helliip;)

Balık ve Depresyon

Pazartesi, Ağustos 23rd, 2010

Yapılan araştırmalara göre Balık tüketimi depresyon belirtilerini ortadan kaldırmak için birebir. Omega 3 içeren balıkların tüketimi hamile kadınların depresyon riskini önlemesi için büyük yarar sağlıyor. Britanyalı araştırmacıların 11 bin 721 kadın üzerinde yürüttüğü 1 çalışmanın sonucuna göre, hamile kadınlar gebelikleri sırasında ne kadar çok omega 3 yağ asiti tüketirse, hamilelik süresince ve doğumdan 8 ay sonraya kadar gösterdikleri depresyon belirtileri de o kadar düşüyor.

(daha&helliip;)