Cinsel Sağlık Kategorisi için

Cinsel Gücü Arttıran Baharatlar

Çarşamba, Temmuz 27th, 2011

Sağlık bilgileri makalelerimize cinsel sağlık konusuyla devam ediyoru. Bazı baharatlar cinsel gücü artırmaktadır. Sırasıyla bunları inceleyelim;

Kırmızı biber ve karabiber: Türk toplumunda yemeklerde yaygın olarak kullanılan kırmızı ve karabiber cinsel arzuyu arttırıyor

Kekik : Cinsel gücü arttırma konusunda kekiğin faydaları bulunmaktadır. Kekik hem vücudun direncini arttırıyor hem de erkeklerde ve kadınlarda cinsel performansı olumlu yönde etkiliyor. Kadınlarda kadınlık hormonlarının düzenini sağlıyor.

(daha&helliip;)

G noktası nedir ?

Salı, Haziran 14th, 2011

G noktası olarak bilinen jenital bölgenin adı Gräfenberg noktasıdır. Alman jinekolog Ernst Gräfenberg’e atfen tarafından adlandırılmıştır. Konumu itibarıyla cinsel ilişki esnasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde 1 çok kadının bu erojen noktadan habersiz 1 şekilde yaşadığı iddia edilmektedir.

Erken boşalma tedavi yöntemleri

Çarşamba, Haziran 8th, 2011

Erkek sağlığında en büyük problemlerin başında Erken boşalma bulunmaktadır. Özellikle 40 – 45 yaş altı grubunda bu sorun çoğunlukla görünmektedir. Erkekler cinsel yaşamın başında iken Erken boşalma yaşadığını ve daha sonra boşalmayı kontrol edebildiklerini belirtmektedir. Uzun süredir veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış, genç, cinsel heyecanı yüksek, istekli 1 adam, biraz heyecanlı, biraz tedirgin bir şekilde hızlı 1 cinsel birleşmeye meylederse erken boşalma riski altında bulunmaktadır.

Boşalmayı geciktirmek amacı ile çeşitli ilaçlar yapılmıştır. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bunların başında gelmektedir. Fakat sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturmak fazla yarar sağlamaz. Sertleşme ve boşalma tüm otonom sinir sistemini ilgilendirmektedir. Ayrıca bu tür ilaçlar, lokal uyuşturucu etkisi ile boşalmayı geciktirmekten çok penisin duyarlığını azalttığı için, temastan duyulan cinsel zevki azaltmaktadır.
(daha&helliip;)

Cinsel Terimler Sözlüğü

Cumartesi, Şubat 20th, 2010

Aşağıda merak edilen Cinsel Terimlerin anlamları yazmaktadır. Cinsel Terimler;

ADET GÖRME :  Hamile olmayan kadınlarda, ergenlik çağından menopoza kadar ayda 1 vajinadan gelen kan.

ANALİNGUS : Ağızla anusun yalanması, okşanması durumuna verilen isim.

ANÜS : Makat bölgesine verilen terim.

AREOLA :  Meme başı etrafındaki renkli halka.

(daha&helliip;)

Prezervatif Kullanımı Kılavuzu

Cuma, Şubat 19th, 2010

Prezervatif cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçmeniz için gereken bir yöntemdir. Ayrıcı bu ürünü kullanarak cinsel birleşmenin sonucunda oluşabilecek gebelik durumunun önüne geçilmiş olunur. Eğer yeni bir kişi ile cinsel birleşme yaşıyorsanız Prezervatifi mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Prezervatifi kullanmadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Diğer doğum kontrol yöntemlerini kullanıyor olsanız bile, prezervatifi mutlaka hastalıklardan korunmak için kullanmanız gerekir. (daha&helliip;)

Kasık Biti Nedir?

Pazartesi, Şubat 8th, 2010

Kasık Biti güçlü bacakları ile kıla tutunan kasık biti özellikle pubisteki, kasıktaki ve genital bölgedeki kıllara konumlanmaktadır. Vücudun ön kol, göğüs gibi diğer kısımlarına da konumlanabilmektedir. Kasık Biti deriden kan emer ve kaşıntıların oluşmasına neden olabilir. Bu da deride kırmızı morumsu lekeler oluşmasına neden olur. Tedavisi kolaydır, bit öldüren ilaçlar deriye sürülür. Bir hafta sonra tekrar ilaç sürerek yumurtadan çıkan yavrular da öldürülür. Tedaviye başlandığında çamaşırlar, yatak takımları ilaçlanıp yıkanmalı, “kasık biti” ve yumurtalarından arındırılmalıdır.

Uyuz Nedir?

Pazar, Şubat 7th, 2010

Uyuz hastalığını oluşturan parazit kene türü Sarcoptes scabiei dir. Dişi parazit deride incecik tüneller açarak yumurtalarını oluşturur. 3 ila 4 gün sonra yumurtalar gün yüzüne çıkar ve 18 günde parazit erişkin şekle geçer. Böylece uyuz fazla kaşıntı yaparak insanlara rahatsızlık vermeye başlar. Parmak aralarındaki kaşıntılar buna bir örnek olarak gösterilebilir. Uyuz insandan insana yakın temas sonucunda bulaşır. Böcekler vücuda geldikten 3 hafta sonra vücutta çoğunlukla akşam ve gece kaşıntı oluşmaya başlar. Bu kaşıntılar yatakta çok artmaya başlar. Özellikle bilekte ve parmaklar arasında, kırmızı-mor nokta şeklinde tünellerin ağızları görülür. Genital bölgede de küçük morumsu noktalar görülebilir. Fazla kaşıntı derinin yaralanmasına neden olmaktadır. Uyuz kolay bir şekilde tedavi edilebilir. İlaçla ölen uyuz parazitleri deride allerjik reaksiyon oluşmasına ve kaşıntıya neden olabilmektedir. Birlikte yaşayan kişilerin beraber tedavi olmaları gerekir.

Trikomoniyazis Nedir?

Cumartesi, Şubat 6th, 2010

Trikomoniyazis, protozoon cinsinden “Trichomonas vaginalis” olarak adlandırılmaktadır. Kadınlar da vajen ve serviksde, erkekler de ise üretra ve prostatda enfeksiyona oluşmasına sebep olmaktadır. Trikomoniyazis oldukça yaygın, hafif seyirli, kuluçka süresi 4 ila 20 gün olan 1 CYBH dır. Vücutta uzun süre bulunduğu halde belirti vermeyebilir.

Erkekte Trikomoniyazis hastalığı belirtisi çok seyrek görülebilmektedir. Bazen sabahları penisin ucunda hafif 1 akıntı oluşur, idrar yaparken hafif yanma olabilir. Kadında ise bu durum semptom olmayabilir veya vaginal akıntı,vajen ve vulvada kaşıntı oluşmasına neden olur. Akıntı köpüklü, sarı yeşil renkte ve çok kötü kokulu olabilir, bazen ağrı vardır. Tedavide metronidazol kullanılır. Eşlerin tedaviside önemlidir.