Kilo Verememenin Sebepleri

zayıflamaSağlık bilgileri makalelerimize kilo verememenin bir kaç sebebini ile devam ediyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle kilolar iyice başınızı ağrıtıyor olabilir. Öncelikle kilo vermek için iyi bir diyetisyene gitmenizi öneririm. Kilo Verememenin Sebepleri arasında şunlar yer almaktadır;

Yeteri kadar kalsiyum almamak: Kilo vermeye çalışanlar ya da aynı kiloda kalmaya çalışanlar yeteri kadar kalsiyum alması gerekiyor. Kalsiyum süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerden alınır. Peki kalsiyum oranları nedir?

  • İnsanın günde 800-1200 mg. kalsiyuma ihtiyacı vardır.
  • 1 ile 10 yaş arasında günde 800 mg.
  • Ergenlik çağında günde 1200 mg.
  • Hamilelik ve lohusallıkta günde 1200 mg.
  • 60 yaş ve üstünde günde 1200 mg. kalsiyum gerekir.

İkinci olarak yeteri kadar çorba içilmemesi vardır.3-Yeteri kadar su içmezler. Yetişkin 1 insanın günde 1,5-2 litre suya ihtiyacı vardır. İnsanların yaptıkları en büyük hatalardan biri su içmek için susamayı beklemeleridir. Diğer büyük 1 hata su ihtiyacının kola, gazoz, meyve suyu gibi içeceklerle karşılanacağını düşünmektir. Gerçekte bu içecekler suyun yerini tutamaz.

Dördüncü olarak un, şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekiyor. Bazı bireyler yemeklerin tadına bakmadan hemen yemeğe tuz ekler bu çok yanlıştır.

Yağı ve şişmanlığı yapan, kişinin yaktığından çok kalori almasıdır. Yeteri kadar hareket etmeniz gerekiyor. Tek başına diyet yapmanız kilolarınızdan kurtulmanızı sağlamaz. Yemek, zamanında yenilmeli, uyku, zamanında uyunması gereklidir

Etiket: , ,

Diğer Sağlık Bilgileri

Yorum Yaz