Hiv hakkında mitler ve gerçekler

Hiv İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü ve tedavisi hakkında bir çok şey söylenmektedir. Gazetelerde ve internette birçok şey okuyorsunuz. Gerçekler ve söylentiler bazen birbirine karışabiliyor. Bu durum, sağlıkları ve tedavi seçenekleri hakkında önemli kararlar almaya çalışan HIV hastası kişiler için ciddi 1 problemdir . Hiv hakkındaki bazı gerçekler aşağıda belirtilmektedir.

ilaç kullanımına 1 süre ara vermek iyidir; vücudunuza tüm ilaçlardan ve yan etkilerinden kurtulması için 1 şans verir.

ilaç kullanımına 1 süre ara vermek kesinlikle Hiv hastaları için zararlı bir unsurdur. Bağışıklık sisteminizde anti-HIV ilaçları olmadan, virüs her gün milyonlarca yeni virüs oluşturabilir.

Bir dozun alınmaması önemli değildir, bir sonraki dozdan devam edebilirsiniz

HIV hastalığının herhangi 1 belirtisi ortaya çıkmasa bile, virüs yavaş yavaş bağışıklık sisteminizi zayıflar. Virüs seviyenizi ve T-hücresi sayımınızı ölçme, size durumunuz hakkında bilgi verebilir.

HIV tedavisi görürken, virüsü başkasına bulaştıramazsınız

Anti-HIV ilaçları, virüsü başkalarına bulaştırmanızı engellemez. Tedavi, virüs miktarını algılanamayacak kadar düşük seviyelerde olabilir. Fakat, HIV vücudunuzda varlığını devam ettirir ve cinsel ilişki, iğne paylaşımı veya annelerin bebeklerini emzirmesi yoluyla başkalarına bulaşabilir.

Hamile kalırsanız, bebeğinizde de HIV virüsü bulunacaktır

HIV ilaçları, hamile anneden bebeğine HIV geçme riskini önemli ölçüde engellemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı düşünüyorsanız, uzman doktorlardan yardım almayı ihmal etmeyiniz.

Diğer Sağlık Bilgileri

Yorum Yaz