Erken boşalma tedavi yöntemleri

Erkek sağlığında en büyük problemlerin başında Erken boşalma bulunmaktadır. Özellikle 40 – 45 yaş altı grubunda bu sorun çoğunlukla görünmektedir. Erkekler cinsel yaşamın başında iken Erken boşalma yaşadığını ve daha sonra boşalmayı kontrol edebildiklerini belirtmektedir. Uzun süredir veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış, genç, cinsel heyecanı yüksek, istekli 1 adam, biraz heyecanlı, biraz tedirgin bir şekilde hızlı 1 cinsel birleşmeye meylederse erken boşalma riski altında bulunmaktadır.

Boşalmayı geciktirmek amacı ile çeşitli ilaçlar yapılmıştır. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bunların başında gelmektedir. Fakat sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturmak fazla yarar sağlamaz. Sertleşme ve boşalma tüm otonom sinir sistemini ilgilendirmektedir. Ayrıca bu tür ilaçlar, lokal uyuşturucu etkisi ile boşalmayı geciktirmekten çok penisin duyarlığını azalttığı için, temastan duyulan cinsel zevki azaltmaktadır.

Fazla cinsel heyecan duyan ve psikolojik anksiyete içindeki erkekler daha erken boşalır. Öncelikle cinsel heyecanı yatıştırma ve sakinleşmek önem taşır. Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. En basit yöntem, sevişme esnasında erkeğin boşalma anına yaklaştığını hissettiği zaman, penisin ucunu iki parmağı arasında sıkarak vücuttaki cinsel heyecanın azalmasını bir süre beklemesi ve yeteri kadar gevşedikten sonra tekrar sevişmeye başlamasıdır. Erken boşalma tedavi yöntemleri;

  • Lokal uyuşturucular
  • Lokal baskı uygulamak
  • Zamansız 1 boşalmayı engellemek istiyorsanız, o an başka şeyler düşünmeye çalışın.
  • Düzenli cinsel ilişkiler

Etiket: , ,

Diğer Sağlık Bilgileri

Yorum Yaz