Diş Beyazlatma

Bu sağlık bilgileri yazımızda hepimizi ilgilendiren diş beyazlatma konusunu işleyeceğiz. Dişlerimiz farklı nedenlerden dolayı doğal rengini kaybeder ve kötü bir görünüm ortaya çıkar. Burada diş sağlığında uygulanan diş beyazlatma tekniklerine başvurulur. Diş Beyazlatma da 3 farklı teknik bulunmaktadır. Bunlar Klinik Diş Beyazlatma, Evde Diş Beyazlatma ve Lazerli Diş Beyazlatma. Şimdi de teker teker bunları inceleyelim.

Klinik Diş Beyazlatma işlemi tek seans olup 40-50 dakika kadar sürmektedir. Yöntem hidrojen peroksitin ısı yada ışık ile aktive edilemesi temeline dayanır. Bu diş beyazlatma tekniği diğerlerine göre biraz pahalıdır.

Evde Diş Beyazlatma yönetimi oldukça kolay bir yöntem olarak bilinmektedir.Yönten vakumla şekillendirilmiş ağız içi kalıba yerleştirilen beyazlatma malzemesinin gün boyunca uygulanması temeline dayanır. Bu diş beyazlatma tekniği diğerlerine göre biraz daha ucuzdur.

Lazerli Diş Beyazlatma yönteminde ise özel 1 jel kullanılmaktadır. Kimyasal malzemelerle yapılan diş beyazlatmadan farklı olarak yüksek enerjili özel 1 ışın demeti uygulanır. Işık kaynağı 1 seri LED veya diyot-lazer den oluşabilir. Mutlaka dişhekimi gözetiminde yapılması gerekir.

Etiket: , ,

Diğer Sağlık Bilgileri

Yorum Yaz